Mivel lettem okosabb a JUM III-on?
- A Webservice-ek írásához többféle lehetőség létezik. Az egyik ilyen az Axis 1.x, aminek a használatához kicsit sokat kell java-t és xml-t gépelni, néha sztochasztikusan működik a meglepetésekre nem vágyó fejlesztő szemszögéből, viszont gyors. Az Axis 2 sokat változott az 1.x-hez képest. Kulcsszavak még: WSDL, SOAP. Webservice-ek nemcsak java-ban írhatóak. Elvileg van szabvány, gyakorlatilag vannak súrlódások.
- Az XFire egy webszervice-es SOAP provider. Állítólag gyors és sokkal egyszerűbb mint az Axis 1.
- A JMaki az N-edik webes framework, aminek a lényege, hogy mindenféle másik keretrendszerből (pl. Dojo) adoptálták a komponenseket és egy saját XHTML-ben, (JSF?) kell összedobálni a GUI-t mérsékelt Javascript, HTML és JSON tudást felhasználva. Netbeans plugin van hozzá. Ahogy sejthető, érhet meglepetés fejlesztés közben. Nem túl takarékosan bánik a kliensoldali erőforrásokkal sem. Pl. egy táblázat JSON-ban kapja meg az adatokat amiből még DOM-ot kell csinálni és ez párszáz soros táblázatoknál súlyos 10 másodpercekig eltarthat.
- A Flash immáron valós konkurenciája vagy alternatívája a Javascript+HTML-nek bizonyos esetekben. Flex Openlaszlo . Kocka fel is teszi a kérdést, hogy mi az előnye a HTML-Javascript-nek a flash-sel szemben.
- A MINA egy apache-os, NIO-val kapcsolatos framework, ami valamiféle vékony logikát tesz még a meglévő java szolgáltatások fölé. Ha NIO-val kell dolgoznom, mindenképpen meg kell nézni a MINA-t.
- A NIO "egy nagyságrenddel" gyorsabb az IO-nál (InputStream) ha sok kliens folyamatosan nyomja az adatokat, mert a hagyományos IO-nál sok erőforrást igényelnek a szálak közti váltások.
- Van egy JCRPG (?) nevű blog vagy ember, akinek érdemes lenne megnézni az írásait. Java 3D-ben munkálkodik. Azt hiszem ez lesz az.
- Mostanság úgy is szoktak webes grafikákat, pl. táblázatokat rajzolni, hogy pixeles nagyságú színes div-eket tesznek ki pontosan pixelre pozícionálva. Pl. a G. grafikonjai is így működnek. Ez aztán a hányás nem mondom.
- JUM-ot nem érdemes péntekre szervezni, viszont érdemes jobban, többször, több helyen meghirdetni, mert könnyen elkallódik az információ és az emberek.
- Létezik egy Budapest New Technology Meetup Group ami szintén egy jópofa dolog lehet. Érdemes lenne benézni majd egyszer-kétszer-többször. A honlapon elvileg vannak régebbi videók, itt pedig egy előadó beszámolója van. A következő alkalom Október 3. Meglátjuk.
- A Belga sörözőben a Vígszinház mögött sokféle egzotikus sör és étel kapható. Az árak nem túl diszkontjellegűek, de a hely hangulatos.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése